Vacancies

ANUNȚ

de angajare în cadrul IP Institutul Național de Metrologie

IP INM este în căutare de persoane care doresc să facă parte din echipă.

Subdiviziunea structurală: Direcția Metrologie Aplicată

Funcția vacantă: inginer/ingineră (în domeniul metrologiei)

Atribuțiile de bază ale funcției:

       1. Efectuarea lucrărilor de etalonare a Mijoacelor de Măsurare (MM), participarea la încercările de aprobare de           model sau la examinarea de tip ale MM.

       2. Elaborarea şi revizuirea procedurilor de etalonare pe domeniile de activitate ale laboratorului.

       3. Prezentarea propunerilor de dezvoltare a etaloanelor din cadrul laboratorului și crearea unor etaloane noi.

       4. Participarea la comparările naţionale şi regionale în domeniu.

       5. Participarea la proiecte de cercetare la nivel naţional sau regional din domeniu de activitate a laboratorului.

Cerințe față de candidat/candidată:

  • Studii medii de specialitate sau studii superioare (Licență/Masterat) în domeniul metrologie;
  • Cunoștințe: limba engleză (nivel A1 sau A2), Microsoft Office, Microsoft Excel;
  • Abilități: de analiză și identificare a soluțiilor, exprimare coerentă atît scris cît și verbal, etc.

Candidații interesați pot trimite un Curriculum Vitae la următoarea adresă de e-mail: corina.tonu@inm.gov.md sau lucia.maxian@inm.gov.md

Date cu caracter personal: Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate și în deplină confidențialitate. Candidatul va prezenta împreună cu CV-ul, Acordul privind prelucrarea datelor cu caracter personal, care poate fi descărcat la rubrica: Despre INM/Transparență/Date cu caracter personal.